Aktualności

100 KÓŁEK NA I GMINNYM RAJDZIE ROWEROWYM POD PATRONATEM WÓJTA GMINY GOSTYCYN!

 

 

         W dniu 26 maja 2018r, przy pięknej pogodzie, odbył się organizowany przez Urząd Gminy w Gostycynie I Rajd Rowerowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Gostycyn Pana Ireneusza Kucharskiego. Współorganizatorami rajdu byli Centrum Sportowo-Rekreacyjne oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie.
       Trasa liczyła około 20 km i przebiegała od Gostycyna przez Przyrowę, Wielki Mędromierz, Świt z metą w Pile. Na starcie zarejestrowało się 46 uczestników. Najmłodszym uczestnikiem była 1,5 roczna Laura, która przemierzała trasę ze swoim tatą i 3 letnią siostrą Kają, a najstarszym okazał się Pan Kazimierz z Wielkiej Kloni. Po drodze uczestnicy odwiedzili Wioskę Miodową, gdzie skorzystali z poczęstunku w domku miodowym przygotowanym przez lokalne gospodynie oraz zwiedzili izbę zabytków i motoryzacji. Dodatkową atrakcją turystyczną był spacer w Świcie do uroczyska zwanego Piekiełkiem. Rajd zakończył się w Pile. Na mecie uczestnicy mogli odpocząć i skorzystać z gościnności pani sołtys przy kiełbasce serwowanej z grilla. Tam też policjanci, którzy zabezpieczający rajd znakowali rowery. W rajdzie uczestniczył Wójt Gminy Gostycyn Ireneusz Kucharski, który na zakończenie podziękował za wspólną zabawę i uczczenie w ten sposób Jubileuszu Odzyskania Niepodległości, wręczył także upominki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu oraz za najdalszą trasę. Ponadto Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie przygotowała drobne upominki i książki, które losowano spośród wszystkich uczestników.
Dziękujemy za wspólną zabawę i wszystkim za pomoc w przygotowaniu rajdu, który okazał się ciekawą, rekreacyjną  przygodą.Zdjęcia: