Miodowi Detektywi” – gra terenowa (quest)

 

 

Miodowi Detektywi”

– gra terenowa (quest)

mapa_wioska_miodowagif [950x505]


Zapraszamy na wyprawę po Wielkim Mędromierzu - Wiosce Miodowej.


W naszej miejscowości jest aż 10 pasiek! Pszczoły poszukujące nektaru i pyłku kwiatowego latają tutaj po całej wsi. I Wy poznajcie naszą miejscowości!

dsc00211jpg [100x100]

Dzisiaj rymem tu piszemy bo skrzyneczek poszukujemy …. Wioska naszajest Miodowa więc ten temat będzie tu przodować. Pszczoła, osa, truteń, ptak czy to owad czy to ptak? Startujemy z miodowego, który domkiem zwą kolego!

Słowa powyższe to początek naszej nowej gry terenowej. Gra rozpoczyna


się od miodowego domu, następnie zgodniee wskazówkami umieszczonymi na specjalnej planszytrzeba dsc00251jpg [100x100]szukać 8 skrzyneczek, w których ukryte są pytania do hasła głównego. Skrzynki zlokalizowane są we wsi, na prywatnych ogrodzeniach posesji. Za zgodę dziękujemy ich właścicielom. Podczas testowania gry okazało  się, że jest ona ciekawa, stosunkowo łatwa, jeśli ktoś ma podstawową wiedzę o pszczelarstwie. 

Zobaczcie jak wygląda okolica, w której powstaje nasz wyjątkowy miód.
Czy spotkacie pszczołę?


dsc00254jpg [100x100]Uważnie czytajcie polecenia, które zapisane są na planszy

Zapisujcie odkryte po drodze informacje, posłużą Wam one do zdobycia tajnego hasła - rozwiązania gry.

Wędrując przez wieś rozglądajcie się uważnie, zwróćcie uwagę na wszystkie napotkane po drodze pasieki-są ona zaznaczone na zewnątrz obejść specjalnymi tabliczkami np.: "U Rozalii". Czy uda wam się wszystkie znaleźć? Policzcie je dokładnie!

Powdsc00277jpg [100x100]odzenia!!! Bzzz bzzz…