Uroczyste Otwarcie

     

         Dnia 26 lipca br. w Wielkim Mędromierzu (gmina Gostycyn) podczas Festynu Miodowego & Auto Retro odbyło się uroczyste otwarcie  „Izby pamięci zabytków techniki, motoryzacji, eksponatów lokalnego rzemiosła, historii, sztuki i obyczajów” , którego pomysłodawcą jest Pan Zbigniew Brzuchalski. Pasjonat z zamiłowania, kolekcjoner starej motoryzacji, ale nie tylko. W izbie oprócz odrestaurowanych przez samego właściciela motocykli i rowerów obejrzeć można aparaty fotograficzne, radia, rzutniki,  maszyny do pisania i inne ciekawe przedmioty, które nieraz gościły w domach naszych babć czy dziadków. Uroczystość otwarcia rozpoczęła się około godziny 16.00.

         Dla uświetnienia tej chwili, na rogu zagrał sygnalista z Tucholi Pan Piotr Grzywacz . Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście:  Pani Elżbieta Siemiątkowska z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, prezes Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy Pan Romuald Pilaczyński,  następnie Tadeusz  Zaborowski radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, w imieniu Starosty Tucholskiego Pan Zenon Poturalski, w imieniu wykonawcy Pan Jan Madej, z ramienia Urzędu Gminy w Gostycynie Pan Ireneusz Kucharski, sołtyska wsi Ewelina Olejniczak oraz właściciel izby Zbigniew Brzuchalski. Goście dokonali wpisów do pamiątkowej księgi. Na tą okoliczność, starymi pojazdami zjechali również pasjonaci z różnych stowarzyszeń. A ich auta uświetniły imprezę.

     Organizatorzy festynu przygotowali również dodatkową atrakcję w postaci Londyńskiej Taksówki. Jej właściciel, Pan Stanisław Zych z Chojnic, obwoził chętnych po okolicy. Nowo otwarta izby tradycji czynna jest w każdą sobotę w godzinach od 14 do 18. Dla grup zorganizowanych właściciel przygotował dodatkowe atrakcje. Więcej informacji znajduje się na stronie Wioski Miodowej pod adresem www.wioska-miodowa.pl.

Warto podkreślić, że izba powstała dzięki wsparciu unijnemu ze środków Programu Operacyjnego RYBY 2007-2013.